Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLG010D71TQ - Senzori electronici de presiune, Senzori de presiune XM, senzor XMLG, 0.8...10 bar, G 1/4 A (mascul), 24 V, 0...10 V, set de 25
1.174,00 Lei
970,25 Lei
în stoc
SKU
XMLG010D71TQ
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, sensor XMLG, 0.8...10 bar, G 1/4 A (male), 24 V, 0...10 V, set of 25
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Nume senzor de presiune | XMLG |
| Tip conexiune fluid | G 1/4A (male) conforming to DIN 3852-E |
| Fluid controlat | Aer (-15-125 °C), fluid corosiv (-15-125 °C), ulei hidraulic (-15-125 °C), apă dulce (0-125 °C) |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 0...10 V, 3 fire |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M12, 3 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC (limite de tensiune: 11.4-33 V) |
| Cantitate per set | Set de 25 |
| Tip ambalaj | Grup |
Complementar
| Afișaj local | Fără |
|---|---|
| Tip circuit electric | Circuit de control |
| Consum de curent | 20 mA |
| Materiale în contact cu fluidul | Ceramică FPM (Viton) oțel inoxidabil tip AISI 303 |
| Poziție de operare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit la sarcină polaritate inversă |
| Timp de răspuns la ieșire | < 2 ms |
| Deriva sensibilității | +/- 0.015 % din gama de măsurare/°C |
| Deriva punctului zero | +/- 0.015 % din gama de măsurare/°C |
| Precizie măsurare | +/- 0.3 % din gama de măsurare |
| Precizie repetabilitate | +/- 0.1 % din gama de măsurare |
Mediu
| Standarde | CE IEC 61326-2-3 |
|---|---|
| Certificări produs | CSA C22-2 No 14 UL 508 |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 9-2000 Hz) conforming to IEC 60028-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 25 gn pentru 11 ms conforming to IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP66 conforming to IEC 60529, IP67 conforming to IEC 60529 |
| Grad de protecție NEMA | NEMA 4 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 8.1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 12.7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13.7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.136 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 50 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 7.425 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 25 |
| Înălțime pachet 3 | 8.1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 12.7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 13.7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 3.6 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 25 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLG010D71TQ |
| Unitate de măsura | Pce |





