Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLG001D23 - Senzori electronici de presiune, Senzori de presiune XM, senzor XMLG, 0...1 bar, 1/4" NPT masculin, 24 V, 4...20 mA, set de 1
1.676,00 Lei
1.385,12 Lei
în stoc
SKU
XMLG001D23
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, sensor XMLG, 0...1 bar, 1/4" NPT male, 24 V, 4...20 mA, set of 1
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori electronici de presiune |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Denumire senzor de presiune | XMLG |
| Tip conexiune fluid | 1/4" - 18 NPT (masculin) |
| Fluid controlat | Aer (-15-125 °C), fluid coroziv (-15-125 °C), ulei hidraulic (-15-125 °C), apă dulce (0-125 °C) |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA, 2 conductori |
| Conexiune electrică | 1 conector masculin M12, 3 pini |
| Tensiune alimentare nominală [Us] | 12 V DC (limite tensiune: 8-33 V), 24 V DC (limite tensiune: 8-33 V) |
| Cantitate per set | Set de 1 |
| Tip ambalare | Individual |
Complementar
| Afișaj local | Fără |
|---|---|
| Tip circuit electric | Circuit de comandă |
| Consum curent | 20 mA |
| Materiale în contact cu fluidul | Ceramică FPM (Viton) oțel inoxidabil tip AISI 303 |
| Poziție de funcționare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit la sarcină, inversare polaritate |
| Timp de răspuns la ieșire | < 2 ms |
| Derivă sensibilitate | +/- 0,015 % din domeniu de măsurare/°C |
| Derivă punct zero | +/- 0,015 % din domeniu de măsurare/°C |
| Precizie măsurare | +/- 0,3 % din domeniu de măsurare |
| Precizie repetabilitate | +/- 0,1 % din domeniu de măsurare |
Mediu
| Standarde | CE IEC 61326-2-3 |
|---|---|
| Certificări produs | CSA C22-2 No 14 UL 508 |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 9-2000 Hz) conform IEC 60028-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 25 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție NEMA | NEMA 4 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 10.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.136 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLG001D23 |
| Unitate de măsura | Pce |





