Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLCS02B2S13 - senzor de presiune XMLC 2.5 bar - scală ajustabilă 2 praguri - 2C/O - cu afișaj
2.163,00 Lei
1.787,60 Lei
în stoc
SKU
XMLCS02B2S13
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
pressure sensor XMLC 2.5 bar - adjustable scale 2 threshold - 2C/O -with display
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzor de presiune electromecanic |
| Tip senzor de presiune | Senzor de presiune electromecanic |
| Denumire scurtă dispozitiv | XMLC |
| Fluid controlat | Aer (0-160 °C), apă dulce (0-160 °C), ulei hidraulic (0-160 °C) |
| Tip conexiune fluid | 1/4" - 18 NPTF (feminin) |
| Conexiune electrică | Cleme cu șurub, 1 x 0.5...2 x 2.5 mm² |
| Ecartament AWG | AWG 20...AWG 14 |
| Intrare cablu | Clemă de cablu 7-13 mm |
| Tip și compoziție contacte | 2 C/O |
| Aplicație specifică produs | Suprapresiune 30 bar |
| Tip de operare presostat | Reglare între 2 praguri |
| Tip circuit electric | Circuit de control |
| Tip scală | Diferenţial ajustabil |
| Afişaj local | Cu |
| Actuator de presiune | Diafragmă |
| Materiale în contact cu fluidul | FPM, oţel FKM |
| Material carcasă | Aliaj de zinc |
Complementar
| Tip bloc terminal | 8 terminale |
|---|---|
| Viteză de operare | 120 cyc/mn |
| Operare contacte auxiliare | Simultană, acţiune snap |
| Material contacte | Contacte din argint |
| Rezistenţă între terminale | 25 mOhm conform IEC 255-7 categoria 3, 25 mOhm conform NF C 93-050 metoda A |
| Setare | Externă |
Mediu
| Standarde | CE CSA C22.2 No 14 IEC 60947-5-1 UL 508 |
|---|---|
| Certificări produs | CSA UL |
| Tratament protector | Versiune standard TC |
| Poziţie de operare | Orice poziţie |
| Rezistenţă la vibraţii | 4 gn conform IEC 60068-2-6 (f = 30-500 Hz) |
| Rezistenţă la şocuri | 50 gn conform IEC 60068-2-27 |
| Clasă protecţie şoc electric | Clasa I conform IEC 1140, clasa I conform IEC 536, clasa I conform NF C 20-030 |
| Grad de protecţie IP | IP66 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălţime pachet 1 | 15.52 CENTIMETER |
| Lăţime pachet 1 | 15.3 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 15.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 2.919 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLCS02B2S13 |
| Unitate de măsura | Pce |





