Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLC300D2S13 - presostat XMLC 300 bar - scală ajustabilă 2 praguri - 2 C/O
1.489,00 Lei
1.230,58 Lei
în stoc
SKU
XMLC300D2S13
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
pressure switch XMLC 300 bar - adjustable scale 2 thresholds - 2 C/O
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de presiune XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzor de presiune electromecanid |
| Tip senzor de presiune | Senzor de presiune electromecanid |
| Nume scurt dispozitiv | XMLC |
| Tip conexiune fluid | 1/4" - 18 NPTF (feminin) |
| Conexiune electrică | Cleme cu șurub, 1 x 0.5...2 x 2.5 mm² |
| Tip circuit electric | Circuit de comandă |
| Calibru AWG | AWG 20...AWG 14 |
| Tip de operare presostat | Reglaj între 2 praguri |
| Intrare cablu | Presetupă 7-13 mm |
| Tip și compoziție contacte | 2 C/O |
| Aplicație specifică produs | Nu se aplică |
| Materiale în contact cu fluidul | Alamă FPM, FKM PTFE oțel |
| Actuator de presiune | Piston |
| Tip scară | Diferențial reglabil |
Complementar
| Fluid controlat | Ulei hidraulic (0-160 °C) |
|---|---|
| Afișaj local | Cu |
| Material carcasă | Aliaj de zinc |
| Tip bloc terminal | 8 terminale |
| Viteza de operare | 60 cyc/mn |
| Reglaj | Extern |
| Operare contacte auxiliare | Simultan, acțiune rapidă |
| Material contacte | Contacte din argint |
| Rezistență între terminale | 25 mOhm conform IEC 255-7 categoria 3, 25 mOhm conform NF C 93-050 metoda A |
| Descriere terminale ISO nr.1 | (13-14-11-12)OF |
Mediu
| Poziție de operare | Orice poziție |
|---|---|
| Standarde | CE CSA C22.2 No 14 IEC 60947-5-1 UL 508 |
| Certificări produs | CSA UL |
| Tratament protector | Versiune standard TC |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 4 gn conform IEC 60068-2-6 (f = 30-500 Hz) |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform IEC 60068-2-27 |
| Clasa protecție șoc electric | Class I conform IEC 1140, class I conform IEC 536, class I conform NF C 20-030 |
Unități de ambalare
| Înălțime pachet 1 | 6 CENTIMETER |
|---|---|
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
| Lățime pachet 1 | 15 CENTIMETER |
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Lungime pachet 1 | 10.7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.87 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLC300D2S13 |
| Unitate de măsura | Pce |





