Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLBS02B2S11 - presostat XMLB 2.5 bar - scală ajustabilă 2 praguri - 1 C/O
1.682,00 Lei
1.390,08 Lei
în stoc
SKU
XMLBS02B2S11
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
pressure switch XMLB 2.5 bar - adjustable scale 2 thresholds - 1 C/O
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzor de presiune electromecanic |
| Tipul senzorului de presiune | Senzor de presiune electromecanic |
| Denumire scurtă dispozitiv | XMLB |
| Fluid controlat | Aer (0-160 °C), apă dulce (0-160 °C), ulei hidraulic (0-160 °C) |
| Tipul de conexiune fluid | G 1/4 (femelă) conform cu ISO 228 |
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Calibru AWG | AWG 20...AWG 14 |
| Intrare cablă | Presetupă cablă 9-13 mm |
| Tipul și compoziția contactelor | 1 C/O |
| Aplicație specifică produs | Suprapresiune 30 bar |
| Tipul de operare al presostatului | Reglare între 2 praguri |
| Tipul de circuit electric | Circuit de control |
| Tipul scalei | Diferențial ajustabil |
| Afișaj local | Cu |
| Actuator de presiune | Diafragmă |
| Materiale în contact cu fluidul | FPM, FKM oțel |
| Material carcasă | Aliaj de zinc |
Complementar
| Tipul blocului de borne | 4 borne |
|---|---|
| Rata de operare | 120 cyc/mn |
| Operare contacte auxiliare | Acțiune instantanee |
| Material contacte | Contacte din argint |
| Rezistență între borne | 25 mOhm conform cu IEC 255-7 categoria 3, 25 mOhm conform cu NF C 93-050 metoda A |
| Setare | Externă |
Mediu
| Standarde | CE CSA C22.2 No 14 IEC 60947-5-1 UL 508 |
|---|---|
| Certificări produs | BV CCC CSA LROS (Lloyds register of shipping) UL |
| Tratament protector | Versiune standard TC |
| Poziție de operare | Orice poziție |
| Rezistență la vibrații | 4 gn conform cu IEC 60068-2-6 (f = 30-500 Hz) |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform cu IEC 60068-2-27 |
| Clasa de protecție la șoc electric | Clasa I conform cu IEC 1140, clasa I conform cu IEC 536, clasa I conform cu NF C 20-030 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform cu EN/IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tipul unității de ambalare 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în ambalarea 1 | 1 |
| Înălțimea ambalării 1 | 15.8 CENTIMETER |
| Lățimea ambalării 1 | 15.8 CENTIMETER |
| Lungimea ambalării 1 | 16.2 CENTIMETER |
| Greutatea ambalării 1 | 2.85 KILOGRAM |
| Tipul unității de ambalare 2 | S04 |
| Numărul de unități în ambalarea 2 | 4 |
| Înălțimea ambalării 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățimea ambalării 2 | 40 CENTIMETER |
| Lungimea ambalării 2 | 60 CENTIMETER |
| Greutatea ambalării 2 | 12.356 KILOGRAM |
| Tipul unității de ambalare 3 | CAR |
| Numărul de unități în ambalarea 3 | 1 |
| Înălțimea ambalării 3 | 16.5 CENTIMETER |
| Lățimea ambalării 3 | 15 CENTIMETER |
| Lungimea ambalării 3 | 15.5 CENTIMETER |
| Greutatea ambalării 3 | 2.85 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLBS02B2S11 |
| Unitate de măsura | Pce |





