Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLA010A2S14 - presostat XMLA 10 bar - scală fixă 1 prag - 1 C/O
759,00 Lei
627,27 Lei
în stoc
SKU
XMLA010A2S14
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
pressure switch XMLA 10 bar - fixed scale 1 threshold - 1 C/O
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzor de presiune electromecanic |
| Tipul senzorului de presiune | Senzor de presiune electromecanic |
| Denumirea scurtă a dispozitivului | XMLA |
| Fluid controlat | Aer (0-70 °C), apă proaspătă (0-70 °C), ulei hidraulic (0-70 °C) |
| Tipul de conectare a fluidului | PT 1/4 (femelă) |
| Conexiune electrică | Cleme cu șurub, 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Calibru AWG | AWG 20...AWG 14 |
| Intrare de cablu | Presetupă pentru cablu 7-13 mm |
| Tipul și compoziția contactelor | 1 C/O |
| Aplicație specifică produsului | Nu este cazul |
| Tipul de funcționare al presostatelor | Detectarea unui singur prag |
| Tipul circuitului electric | Circuit de comandă |
| Tipul scalei | Diferențial fix |
| Afișaj local | Cu |
| Actuator de presiune | Diafragmă |
| Materiale în contact cu fluidul | FPM, FKM aliaj de zinc |
| Material încărcătură | Aliaj de zinc |
Complementar
| Tipul blocului de cleme | 4 cleme |
|---|---|
| Rata de funcționare | 120 cyc/mn |
| Funcționarea contactelor auxiliare | Acțiune prin clichet |
| Material contacte | Contacte din argint |
| Rezistență între cleme | 25 mOhm conform cu IEC 255-7 categoria 3, 25 mOhm conform cu NF C 93-050 metoda A |
| Setare | Externă |
Mediu
| Standarde | CE CSA C22.2 No 14 IEC 60947-5-1 UL 508 |
|---|---|
| Certificări de produs | BV CCC CSA LROS (Lloyds register of shipping) UL |
| Tratament de protecție | Versiune standard TC |
| Poziție de funcționare | Orice poziție |
| Rezistență la vibrații | 4 gn conform cu IEC 60068-2-6 (f = 30-500 Hz) |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform cu IEC 60068-2-27 |
| Clasa de protecție la șocuri electrice | Class I conform cu IEC 1140, class I conform cu IEC 536, class I conform cu NF C 20-030 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform cu IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tipul unității de ambalare 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în ambalajul 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 4.5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 12 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 8.5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.6909 KILOGRAM |
| Tipul unității de ambalare 2 | S02 |
| Numărul de unități în ambalajul 2 | 13 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 9.379 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLA010A2S14 |
| Unitate de măsura | Pce |





