Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de siguranță, Telemecanique Comutatoare de siguranță XCS, plastic XCSTE, 1NÎ+1NA, decuplare lentă, 1 intrare filetată 1/2" NPT -24 V
1.109,00 Lei
916,53 Lei
în stoc
SKU
XCSTE5313
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety switch, Telemecanique Safety switches XCS, plastic XCSTE, 1NC+1 NO, slow break, 1 entry tapped 1/2" NPT -24 V
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator de siguranță |
| Numele componentei | XCSTE |
| Design | Dreptunghiular |
| Material | Plastic |
| Tip cap | Cap turela acționat cu cheie |
| Tip și compoziție contact | 1 NÎ + 1 NO |
| Tip și compoziție contact electromagnet | 1 NÎ (decuplare lentă) |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru 1/2" NPT |
| Blocare electromagnet | Blocare la deenergie și deblocare la energizare solenoidului |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24 V - 20...10 % |
| Conexiune electrică | Bornă, capacitate fixare: 1 x 0.5...2 x 1.5 mm² cu sau fără capăt de cablu |
Complementar
| Funcționare contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
|---|---|
| Descriere opțiuni blocare | Cu blocare, blocare prin solenoid |
| Izolare | Dublu izolată |
| Deschidere pozitivă | Cu contact NÎ |
| Tip tensiune de alimentare | AC/DC |
| Frecvență de alimentare | 50/60 Hz |
| Viteză de funcționare | 10 cyc/mn pentru durabilitate maximă |
| Nivel de siguranță | Poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare adecvat și corect conectat conform ISO 13849-1, poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare adecvat și corect conectat conform ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de monitorizare adecvat și corect conectat conform IEC 61508 |
| Date de fiabilitate siguranță | B10d = 5000000 valoare dată pentru o durată de viață de 20 de ani limitată de uzura mecanică sau a contactelor |
| Material carcasă | PA (poliamidă) |
| Material cap | PA (poliamidă) |
Mediu
| Standarde | CSA C22.2 No 14 EN 1088/ISO 14119 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 ISO 12100 UL 508 |
|---|---|
| Certificări produs | CSA UL |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 5 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Clasă protecție șoc electric | Clasa II conform IEC 61140 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform EN/IEC 60529 și EN/IEC 60947-5-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 11.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 11 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.44 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 9.988 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSTE5313 |
| Unitate de măsura | Pce |





