Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de siguranță RFID miniatur, codificare generică, lanț daisy + EDM, cablu 100mm + conector M12 cu 8 pini
641,00 Lei
529,75 Lei
în stoc
SKU
XCSRML3L01M12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Miniature Safety RFID switch, generic coded, Daisy-chain + EDM, 100mm cable + 8-pin M12 connector
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Preventa RFID safety switch |
| Nume componentă | XCSRM |
Complementar
| Design | Miniatură |
|---|---|
| Dimensiuni | Comutator: 42 x 28,5 x 18 mm actuator: 42 x 28,5 x 18 mm |
| Material | Plastic |
| Conexiune electrică | Conector cu fir |
| Tip conector | M12 male |
| Tip etaj de ieșire | Solid-state, PNP |
| Ieșiri de siguranță | 2 ND |
| Semnalizare locală | Verde, galben și roșu 1 LED multicolor |
| [Ue] tensiune operațională nominală | 24 V DC (- 20...20 %) SELV sau PELV în conformitate cu IEC 60204-1 |
| Tip protecție | Protecție la scurtcircuit |
| Capacitate de comutare în mA | 300 mA |
| Frecvență de comutare | <= 1 Hz |
| Timp de răspuns | <55 ms +12 ms pe comutator în daisy-chain (Timp de risc conform IEC 60947-5-3) |
| Moment de strângere | 0,8...1,2 N.m |
| Standarde | IEC 60947-5-2 IEC 60947-5-3 ISO 14119 |
| Certificări produs | Ecolab TÜV |
| Marcare | CE TÜV UKCA |
| Nivel de siguranță | SIL 3 în conformitate cu IEC 61508 SILCL 3 în conformitate cu IEC 62061 PL = e în conformitate cu ISO 13849-1 categoria 4 în conformitate cu ISO 13849-1 |
| Date de fiabilitate siguranță | PFHd = 2.62E-9 1/h în conformitate cu IEC 62061 PFHd = 2.62E-9 1/h în conformitate cu ISO 13849-1 |
| Rezistență la vibrații | +/- 1 mm (f= 10-55Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
| Clasa protecție la șoc electric | Clasa III în conformitate cu IEC 61140 |
| Grad de protecție IP | IP65 în conformitate cu IEC 60529 IP67 în conformitate cu IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 12 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 15 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,079 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr de unități în pachet 2 | 28 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2,727 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSRML3L01M12 |
| Unitate de măsura | Pce |





