Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de siguranță RFID miniaturizat, cu codificare generică, model unic, 5 pini, cablu 5m
583,00 Lei
481,82 Lei
în stoc
SKU
XCSRML0L05
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Miniature Safety RFID switch, generic coded, single model, 5-pin, 5m cable
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator de siguranță Preventa RFID |
| Nume componentă | XCSRM |
Complementar
| Design | Miniatură |
|---|---|
| Dimensiune | Comutator: 42 x 28,5 x 18 mm actuator: 42 x 28,5 x 18 mm |
| Material | Plastic |
| Tip etaj de ieșire | Solid-state, PNP |
| Ieșiri de siguranță | 2 NO |
| Semnalizare locală | LED multicolor verde, galben și roșu 1 buc |
| [Ue] tensiune operațională nominală | 24 V DC (- 20...20 %) SELV sau PELV conform IEC 60204-1 |
| Tip protecție | Protecție împotriva scurtcircuitului |
| Capacitate de comutare în mA | 300 mA |
| Frecvență de comutare | <= 1 Hz |
| Timp de răspuns | <55 ms +12 ms pe comutator în lanț daisy-chain (Timp de risc conform IEC 60947-5-3) |
| Cuplul de strângere | 0,8...1,2 N.m |
| Standarde | IEC 60947-5-2 IEC 60947-5-3 ISO 14119 |
| Certificări produs | Ecolab TÜV |
| Marcare | CE TÜV UKCA |
| Nivel de siguranță | SIL 3 conform IEC 61508 SILCL 3 conform IEC 62061 PL = e conform ISO 13849-1 categoria 4 conform ISO 13849-1 |
| Date de fiabilitate pentru siguranță | PFHd = 2.62E-9 1/h conform IEC 62061 PFHd = 2.62E-9 1/h conform ISO 13849-1 |
| Rezistență la vibrații | +/- 1 mm (f= 10-55Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11ms conform IEC 60068-2-27 |
| Clasa de protecție împotriva șocului electric | Clasa III conform IEC 61140 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 IP67 conform IEC 60529 IP69K conform DIN 40050 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 18 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 3 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 16 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,332 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 8 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3,171 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSRML0L05 |
| Unitate de măsura | Pce |





