Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de siguranță RFID miniaturizat, asociere unică, Daisy-chain + EDM, 8 pini, conector M12
615,00 Lei
508,26 Lei
în stoc
SKU
XCSRM13M12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Miniature Safety RFID switch, unique pairing, Daisy-chain + EDM, 8-pin, M12 connector
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Preventa RFID safety switch |
| Nume componentă | XCSRM |
Complementar
| Design | Miniatură |
|---|---|
| Dimensiuni | Comutator: 42 x 28,5 x 18 mm actuator: 42 x 28,5 x 18 mm |
| Material | Plastic |
| Conexiune electrică | 1 conector masculin |
| Tip conector | M12 masculin |
| Tip etajul de ieșire | Solid-state, PNP |
| Ieșiri de siguranță | 2 NÎ |
| Semnalizare locală | Verde, galben și roșu 1 LED multicolor |
| Tensiune de funcționare [Ue] nominală | 24 V DC (- 20...20 %) SELV sau PELV conform IEC 60204-1 |
| Tip de protecție | Protecție la scurtcircuit |
| Capacitate de comutare în mA | 300 mA |
| Frecvență de comutare | <= 1 Hz |
| Timp de răspuns | <55 ms +12 ms per switch în daisy-chain (Timp de risc conform IEC 60947-5-3) |
| Moment de strângere | 0,8...1,2 N.m |
| Standarde | IEC 60947-5-2 IEC 60947-5-3 ISO 14119 |
| Certificări produs | Ecolab TÜV |
| Marcaj | CE TÜV UKCA |
| Nivel de siguranță | SIL 3 conform IEC 61508 SILCL 3 conform IEC 62061 PL = e conform ISO 13849-1 categoria 4 conform ISO 13849-1 |
| Date de fiabilitate în siguranță | PFHd = 2.62E-9 1/h conform IEC 62061 PFHd = 2.62E-9 1/h conform ISO 13849-1 |
| Rezistență la vibrații | +/- 1 mm (f= 10-55Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11ms conform IEC 60068-2-27 |
| Clasa de protecție la șoc electric | Class III conform IEC 61140 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 IP67 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 11 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 15 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,067 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr de unități în pachet 2 | 14 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1,453 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSRM13M12 |
| Unitate de măsura | Pce |





