Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de siguranță RFID miniatură, împerechere unică, Daisy-chain + EDM, cablu 100mm + conector M12 cu 8 pini
712,00 Lei
588,43 Lei
în stoc
SKU
XCSRM13L01M12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Miniature Safety RFID switch, unique pairing, Daisy-chain + EDM, 100mm cable + 8-pin M12 connector
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Preventa RFID safety switch |
| Denumire componentă | XCSRM |
Complementar
| Design | Miniatură |
|---|---|
| Dimensiuni | Comutator: 42 x 28,5 x 18 mm actuator: 42 x 28,5 x 18 mm |
| Material | Plastic |
| Conexiune electrică | Conector cu coadă |
| Tip conector | M12 male |
| Tip etaj de ieșire | Solid-state, PNP |
| Ieșiri de siguranță | 2 NO |
| Semnalizare locală | Verde, galben și roșu 1 LED multicolor |
| [Ue] tensiune operațională nominală | 24 V DC (- 20...20 %) SELV sau PELV conform cu IEC 60204-1 |
| Tip protecție | Protecție la scurtcircuit |
| Capacitate de comutație în mA | 300 mA |
| Frecvență de comutație | <= 1 Hz |
| Timp de răspuns | <55 ms +12 ms per switch in daisy-chain (Timp de risc conform cu IEC 60947-5-3) |
| Moment de strângere | 0,8...1,2 N.m |
| Standarde | IEC 60947-5-2 IEC 60947-5-3 ISO 14119 |
| Certificări produs | Ecolab TÜV |
| Marcaj | CE TÜV UKCA |
| Nivel de siguranță | SIL 3 conform cu IEC 61508 SILCL 3 conform cu IEC 62061 PL = e conform cu ISO 13849-1 categoria 4 conform cu ISO 13849-1 |
| Date de fiabilitate de siguranță | PFHd = 2.62E-9 1/h conform cu IEC 62061 PFHd = 2.62E-9 1/h conform cu ISO 13849-1 |
| Rezistență la vibrații | +/- 1 mm (f= 10-55Hz) conform cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11ms conform cu IEC 60068-2-27 |
| Clasă de protecție la șoc electric | Class III conform cu IEC 61140 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform cu IEC 60529 IP67 conform cu IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 12 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 15 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,079 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr de unități în pachet 2 | 12 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1,463 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSRM13L01M12 |
| Unitate de măsura | Pce |





