Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKT, maneta cu rolă din plastic termoplastic cu plutitor H sau V, 1NÎ+1 ND, decuplare lentă, M16
159,00 Lei
131,40 Lei
în stoc
SKU
XCKT2528P16TQ
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKT, thermoplastic plastic roller lev plunger H or V, 1NC+1 NO, slow, M16
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limitator de cursă XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKT |
| Design senzor | Compact |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap cu piston |
| Material | Plastic |
| Material corp | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Pe corp |
| Mișcare cap de acționare | Liniară |
| Tip operator | Piston cu pârghie cu role cu revenire cu resort, termoplastic |
| Tip abordare | Abordare laterală sau verticală, 1 direcție |
| Tip și compoziție contact | 1 NÎ + 1 ND |
| Operare contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
Complementar
| Acționare comutator | Cu came 30° |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, capacitate strângere: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Intrare cablu | 2 intrări filetate pentru racord cablu M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă izolație contact | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Precizie repetabilitate | 0,1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 anexa A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 anexa A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conform IEC 62262 |
| Clasă protecție șoc electric | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.101 KILOGRAM |
| Lățime ambalaj 1 | 6.4 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 13 CENTIMETER |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 40 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 4.495 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 40 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKT2528P16TQ |
| Unitate de măsura | Pce |





