Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, plastic cu 1 NI și 1 NÎ
305,00 Lei
252,07 Lei
în stoc
SKU
XCKT2510N12S23
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, plastic with 1 NO and 1 NC
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKT |
| Design senzor | Compact |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap plunjer |
| Material | Plastic |
| Material corp | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Pe corp |
| Tip operator | Plunjer cu rolă cu revenire cu arc, metalic |
| Tip abordare | Abordare laterală, 2 direcții |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Funcționare contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
Complementar
| Actuare comutator | Prin cam de 30° |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu șurub-clemă, capacitate de fixare: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Intrare cablu | 2 intrări filetate pentru clemă cablu M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Forma izolație contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Precizie repetare | 0,1 mm pe punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 anexa A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 anexa A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conform IEC 62262 |
| Clasa de protecție la șoc electric | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament de protecție | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 3.3 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.088 KILOGRAM |
| Lățime ambalaj 1 | 6.4 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 9.8 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKT2510N12S23 |
| Unitate de măsura | Pce |





