Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKT, pârghie cu rolă din material termoplastic, 1NÎ+1 ND, acțiune bruscă, 1/2NPT
156,00 Lei
128,93 Lei
în stoc
SKU
XCKT2118P16S54
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKT, thermoplastic roller lever, 1NC+1 NO, snap, 1/2NPT
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKT |
| Design senzor | Format compact A conform CENELEC EN 50047 |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Plastic |
| Material corp | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Prin corp |
| Mișcare cap activ | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu rolă cu revenire prin arc din termoplast |
| Tip abordare | Abordare laterală, 2 direcții |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Funcționare contact | Acțiune rapidă |
Complementar
| Piste | 24/40 mm |
|---|---|
| Activ comutator | Prin came de 30° |
| Conexiune electrică | Borne cu clemă de strângere, capacitate strângere: 1 x 0,34...2 x 1,5 mm² |
| Intrare cablu | 2 intrări filetate pentru clemă cablu 1/2" NPT |
| Forma izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 anexă A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 anexă A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conform IEC 62262 |
| Clasă protecție șoc electric | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,139 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 6,4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKT2118P16S54 |
| Unitate de măsura | Pce |





