Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKT, pârghie cu rolă din termoplastă, 1NÎ+1 ND, decuplare rapidă
335,00 Lei
276,86 Lei
în stoc
SKU
XCKT2118G11S24
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKT, thermoplastic roller lever, 1NC+1 NO, snap
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Numele seriei | Standard format |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKT |
| Design senzor | Compact form A conforming to CENELEC EN 50047 |
| Tip carcasă | Fixă |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Pe carcasă |
| Mișcarea capului de comandă | Rotativă |
| Tip operator | Pâghie cu rolă cu revenire prin arc, termoplastică |
| Tip abordare | Abordare laterală, 2 direcții |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Operare contact | Acțiune instantanee |
Complementar
| Șine | 24/40 mm |
|---|---|
| Acționare comutator | Prin camă 30° |
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, capacitate de strângere: 1 x 0.34...2 x 1.5 mm² |
| Intrare cablu | 2 intrări filetate pentru racord M16 x 1.5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Forma izolație contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Precizie repetabilitate | 0.1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion cicluri de funcționare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conforming to IEC 60947-5-1 appendix A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.27 A conforming to IEC 60947-5-1 appendix A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conforming to IEC 60255-7 category 3 |
| Descriere borne ISO n°1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conforming to IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conforming to IEC 60529, IP67 conforming to IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conforming to IEC 62262 |
| Clasă de protecție la șoc electric | Class II conforming to IEC 61140, class II conforming to NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.156 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 6.4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 28 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.582 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 11.4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 6.3 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 5.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.16 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKT2118G11S24 |
| Unitate de măsura | Pce |





