Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKT, pârghie cu rolă din termoplast, 1NÎ+1 NO, snap, Pg11
239,00 Lei
197,52 Lei
în stoc
SKU
XCKT2118G11
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKT, thermoplastic roller lever, 1NC+1 NO, snap, Pg11
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumire serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKT |
| Design senzor | Forma compactă A în conformitate cu CENELEC EN 50047 |
| Tip carcasă | Fixă |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Prin carcasă |
| Mișcare cap de funcționare | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu roller cu revenire pe arc, termoplastică |
| Tip de apropiere | Apropiere laterală, 2 direcții |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Operație contact | Acțiune bruscă |
Complementar
| Piste | 24/40 mm |
|---|---|
| Declanșare comutator | Prin came 30° |
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, capacitate de strângere: 1 x 0,34...2 x 1,5 mm² |
| Intrare cablu | 2 intrări filetate pentru racord cablu Pg 11 |
| Formă izolație contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Precizie repetabilitate | 0,1 mm pe punctele de declanșare cu 1 milion de cicli de funcționare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A în conformitate cu IEC 60947-5-1 anexa A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A în conformitate cu IEC 60947-5-1 anexa A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm în conformitate cu IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 în conformitate cu IEC 60529, IP67 în conformitate cu IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 în conformitate cu IEC 62262 |
| Clasă de protecție împotriva șocului electric | Clasa II în conformitate cu IEC 61140, clasa II în conformitate cu NF C 20-030 |
| Tratament de protecție | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,148 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 12 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 7 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr de unități în pachet 2 | 24 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4,057 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr de unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 12 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,147 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKT2118G11 |
| Unitate de măsura | Pce |





