Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKT, cui metalic cu cizmă din nitril, 1NÎ+1 NO, cu decuplare rapidă, M16
479,00 Lei
395,87 Lei
în stoc
SKU
XCKT2111P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKT, metal end plunger with nitrile boot, 1NC+1 NO, snap, M16
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKT |
| Design senzor | Compact |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap plunjer |
| Material | Plastic |
| Material corp | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Pe corp |
| Mișcarea capului de operare | Liniară |
| Tip operator | Plunjer cu rol cu revenire la resort, metalic cu cot din nitril |
| Tip abordare | Abordare verticală, 1 direcție |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Operare contact | Acțiune instantanee |
Complementar
| Declanșare comutator | La capăt |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, capacitate prindere: 1 x 0,34...2 x 1,5 mm² |
| Intrare cablu | 2 intrări filetate pentru racord M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă izolaie contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Acuratețe repetabilitate | 0,1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A în conformitate cu IEC 60947-5-1 anexa A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A în conformitate cu IEC 60947-5-1 anexa A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm în conformitate cu IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 în conformitate cu IEC 60529, IP67 în conformitate cu IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 în conformitate cu IEC 62262 |
| Clasă protecție șoc electric | Clasa II în conformitate cu IEC 61140, clasa II în conformitate cu NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3,4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,092 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 6,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 10 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachetul 2 | 50 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 5,001 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKT2111P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





