Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKT, contact cu fir de pisică, 1NÎ+1 ND, acționare bruscă, M16
500,00 Lei
413,22 Lei
în stoc
SKU
XCKT2106P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKT, cat's whisker, 1NC+1 NO, snap, M16
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumire serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKT |
| Design senzor | Compact |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap multidireccional |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Pe carcasă |
| Mișcare cap de acționare | Multidireccional |
| Tip operator | Palpator cu revenire prin arc |
| Tip apropiere | Apropiere multidireccională |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 NO |
| Funcționare contact | Acțiune rapidă |
Complementar
| Acționare comutator | Prin orice parte mobilă |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu șurub-clemă, capacitate de fixare: 1 x 0,34...2 x 1,5 mm² |
| Intrare cablu | 2 intrări filetate pentru clemă M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Fără |
| Precizie repetabilitate | 0,1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de operare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 apendicele A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 apendicele A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)NO (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conform IEC 62262 |
| Clasă de protecție la șoc electric | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3,5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,098 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 6,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 20,5 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 26 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3,103 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 20,5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 3,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 6,5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,105 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKT2106P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





