Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKT, piston cu rolă din oțel, 1NÎ+1 ND, instantaneu, M16
431,00 Lei
356,20 Lei
în stoc
SKU
XCKT2102P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKT, steel roller plunger, 1NC+1 NO, snap, M16
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumire serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKT |
| Design senzor | Format compact C conform CENELEC EN 50047 |
| Tip carcasă | Fixă |
| Tip cap | Cap plunjer |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Pe carcasă |
| Mișcare cap operare | Liniară |
| Tip operator | Plunjer cu rolă metalic cu revenire pe arc |
| Tip abordare | Abordare laterală, 2 direcții |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Funcționare contact | Acțiune snap |
Complementar
| Acționare comutator | Cu came 30° |
|---|---|
| Conexiune electrică | Terminale cu șurub-clemă, capacitate prindere: 1 x 0,34...2 x 1,5 mm² |
| Intrare cablu | 2 intrări filetate pentru clemă cablu M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă izolaţie contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Precizie repetare | 0,1 mm pe punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 anexa A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 anexa A |
| Rezistență între terminale | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere terminale ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conform IEC 62262 |
| Clasă protecție șoc electric | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3.3 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.095 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 6.4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9.8 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Numărul de unități în pachet 2 | 58 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 6.005 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Numărul de unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 9.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 3.3 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 6.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.094 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKT2102P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





