Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKP, pârghie cu role din plastic termoplastic plung. Ver, 1NÎ+1 ND, snap, 1/2NPT
214,00 Lei
176,86 Lei
în stoc
SKU
XCKP2127N12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKP, thermoplastic plastic roller lever plung. Ver, 1NC+1 NO, snap, 1/2NPT
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Numele scurt al dispozitivului | XCKP |
| Design senzor | Formă compactă E în conformitate cu CENELEC EN 50047 |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap plunjer |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Pe carcasă |
| Mișcarea capului de comandă | Liniară |
| Tip operator | Pârghie cu tambur cu arc de revenire și plunjer din termoplast |
| Tip de apropiere | Apropiere verticală, 1 direcție |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 NO |
| Funcționare contact | Acțiune rapidă |
Complementar
| Declanșare comutator | Prin cama la 30° |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu clemă șurub, capacitate fixare: 1 x 0,34...2 x 1,5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru cuplă cablu 1/2" NPT |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Precizie de repetare | 0,1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A în conformitate cu IEC 60947-5-1 anexa A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A în conformitate cu IEC 60947-5-1 anexa A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm în conformitate cu IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)NO (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 în conformitate cu IEC 60529, IP67 în conformitate cu IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 în conformitate cu IEC 62262 |
| Clasă de protecție împotriva șocului electric | Clasa II în conformitate cu IEC 61140, clasa II în conformitate cu NF C 20-030 |
| Tratament de protecție | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 12,7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,105 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 3,2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4,7 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Numărul de unități în pachet 2 | 33 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3,69 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Numărul de unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 12,7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 4,7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 3,2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,105 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKP2127N12 |
| Unitate de măsura | Pce |





