Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKP, contact cu mustață, 1NÎ+1 ND, acționare rapid, M16
170,00 Lei
140,50 Lei
în stoc
Numai 2 ramase
SKU
XCKP2106P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKP, cat's whisker, 1NC+1 NO, snap, M16
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limitator de cursă XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKP |
| Design senzor | Compact |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap multidirectional |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Pe carcasă |
| Mișcare cap activ | Multidirectional |
| Tip operator | Revenire pe arc cu contact whisker |
| Tip abordare | Abordare multidirectional |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 NO |
| Funcționare contact | Acțiune cu clic |
Complementar
| Declanșare comutator | De orice parte în mișcare |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu clemă șurub, capacitate fixare: 1 x 0,34...2 x 1,5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru cuplă M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Fără |
| Acuratețe repetare | 0,1 mm pe punctele de declanșare cu 1 milion cicluri de funcționare |
| Cod desemnare contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 anexa A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 anexa A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr.1 | (13-14)NO (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conform IEC 62262 |
| Clasă protecție șoc electric | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3,2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,081 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 4,6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 21,6 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 44 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3,975 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 3,4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 20,4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,08 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKP2106P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





