Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKN, palan cu rolă din termoplast, 1NÎ+1 ND, decuplare bruscă, M16
72,00 Lei
59,50 Lei
în stoc
SKU
XCKN2118P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKN, thermoplastic roller lever, 1NC+1 NO, snap, M16
```html
```
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limitatoare de cursă XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKN |
| Design senzor | Forma compactă A |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Plastic |
| Material corp | Plastic |
| Material cap | Plastic |
| Mod fixare | Pe corp |
| Mișcarea capului de operare | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu rolă cu revenire prin arc termoplastic |
| Tip apropiere | Apropiere laterală, 2 direcții |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru papuc cablu M16 x 1.5, diametru exterior cablu: 7-13 mm |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 NO |
| Operare contact | Acțiune cu snap |
Complementar
| Piste | 24/40 mm |
|---|---|
| Acționare comutator | De către cama 30° |
| Conexiune electrică | Borne cu clemă șurub, capacitate de prindere: 1 x 0.34...2 x 1.5 mm² |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 anexa A, R300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.1 A conform IEC 60947-5-1 anexa A |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)NO (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 45 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conform IEC 62262 |
| Categoria supratensiune | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament de protecție | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 11 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 31 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 16 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 88 GRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S03 |
| Număr unități în pachet 2 | 60 |
| Înălțime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 6794 GRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 20 |
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKN2118P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





