Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKD, pârghie cu rolă din oțel
229,00 Lei
189,26 Lei
în stoc
SKU
XCKD2119P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKD, steel roller lever
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKD |
| Design senzor | Compact form A conforming to CENELEC EN 50047 |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Metalic |
| Material corp | Zamac |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Prin corp |
| Mișcarea capului de operare | Rotativă |
| Tip operator | Pâghie cu rolă din oțel cu revenire pe arc |
| Tip abordare | Abordare laterală, 2 direcții |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Operare contact | Acțiune bruscă |
Complementar
| Piste | 24/40 mm |
|---|---|
| Declanșare comutator | Prin came 30° |
| Conexiune electrică | Borniere cu șurub, capacitate fixare: 1 x 0.34...2 x 1.5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru conector cablu M16 x 1.5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Da |
| Precizie repetare | 0.1 mm pe punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conforming to IEC 60947-5-1, A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conforming to IEC 60947-5-1 appendix A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.27 A conforming to IEC 60947-5-1, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.27 A conforming to IEC 60947-5-1 appendix A |
| Rezistență între borniere | 25 MOhm conforming to IEC 60255-7 category 3 |
| Descriere borniere ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conforming to IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conforming to IEC 60529, IP67 conforming to IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK06 conforming to IEC 62262 |
| Clasă protecție șoc electric | Class I conforming to IEC 61140, class I conforming to NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 3.4 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.206 KILOGRAM |
| Lățime ambalaj 1 | 5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 13 CENTIMETER |
| Tip unitate ambalaj 2 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 2 | 1 |
| Înălțime ambalaj 2 | 3.4 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 13 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 0.206 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKD2119P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





