Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKD, pâghie cu rolă termoplastică, 1NÎ+1 ND, decuplare rapidă, 1/2NPT
204,00 Lei
168,60 Lei
în stoc
SKU
XCKD2118N12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKD, thermoplastic roller lever, 1NC+1 NO, snap, 1/2NPT
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKD |
| Design senzor | Format compact A conform CENELEC EN 50047 |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Metalic |
| Material carcasă | Zamac |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Prin carcasă |
| Mișcare cap operațional | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu role cu revenire prin arc, termoplastică |
| Tip apropiere | Apropiere laterală, 2 direcții |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 NO |
| Operare contact | Acțiune cu declic |
Complementar
| Piste | 24/40 mm |
|---|---|
| Acționare comutator | Cu came 30° |
| Conexiune electrică | Borne cu clemă cu șurub, capacitate strângere: 1 x 0,34...2 x 1,5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru racord cablu 1/2" NPT |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 anexa A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 anexa A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)NO (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IK | IK06 conform IEC 62262 |
| Clasă protecție la șoc electric | Clasa I conform IEC 61140, clasa I conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 12,7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,239 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 3,2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4,7 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 27 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 239 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 12,7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 3,2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 4,7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,239 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKD2118N12 |
| Unitate de măsura | Pce |





