Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKD, capac metalic cu piston și cizme din nitril, 1NÎ+1 NO, tip snap, M16
204,00 Lei
168,60 Lei
în stoc
SKU
XCKD2111P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKD, metal end plunger with nitrile boot, 1NC+1 NO, snap, M16
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKD |
| Design senzor | Compact |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap piston |
| Material | Metalic |
| Material corp | Zamac |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Prin corp |
| Mișcarea capului de acționare | Liniară |
| Tip operator | Piston cu rolă metalic cu retur cu arc și manșon din nitril |
| Tip apropiere | Apropiere verticală, 1 direcție |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Operare contact | Acțiune prin salt |
Complementar
| Declanșare comutator | La capăt |
|---|---|
| Conexiune electrică | Cleme cu șurub, capacitate fixare: 1 x 0,34...2 x 1,5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru clemă cablu M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Precizie repetare | 0,1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1, A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 anexa A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 anexa A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK06 conform IEC 62262 |
| Clasă protecție șoc electric | Class I conform IEC 61140, class I conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3,3 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,168 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 3,9 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9,8 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 44 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 7,617 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 3,3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 3,9 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 9,8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,168 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKD2111P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





