Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKD, piston metalic la capăt, 1NÎ+1 ND, acțiune rapidă, M16
172,00 Lei
142,15 Lei
în stoc
SKU
XCKD2110P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKD, metal end plunger, 1NC+1 NO, snap, M16
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKD |
| Design senzor | Compact form B conforming to CENELEC EN 50047 |
| Tip carcasă | Fixă |
| Tip cap | Cap cu plunjer |
| Material | Metalic |
| Material carcasă | Zamac |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Prin carcasă |
| Mișcarea capului de operare | Liniară |
| Tip operator | Plunjer metalic cu revenire prin arc |
| Tip de abordare | Abordare verticală, 1 direcție |
| Tip contact și compoziție | 1 NC + 1 NO |
| Operare contact | Acțiune monostabilă |
Complementar
| Acționare comutator | La capăt |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, capacitate de fixare: 1 x 0,34...2 x 1,5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru clemă cablu M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă izolație contact | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Acuratețe repetabilitate | 0,1 mm în punctele de declanșare cu 1 milion cicluri de operare |
| Designare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conforming to IEC 60947-5-1, A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conforming to IEC 60947-5-1 appendix A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.27 A conforming to IEC 60947-5-1, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.27 A conforming to IEC 60947-5-1 appendix A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conforming to IEC 60255-7 category 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)NO (21-22)NC |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conforming to IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conforming to IEC 60529, IP67 conforming to IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK06 conforming to IEC 62262 |
| Clasă de protecție la șocuri electrice | Class I conforming to IEC 61140, class I conforming to NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3.8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.16 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 5.4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 10.2 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 40 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 6.745 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 4.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 7.8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.163 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKD2110P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





