Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKD, cu cap rotativ fără palan de acționare, 1NÎ+1 ND, cu declic, M16
212,00 Lei
175,21 Lei
în stoc
SKU
XCKD2101P16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKD, with rotary head w/o operating lever, 1NC+1 NO, snap, M16
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKD |
| Design senzor | Compact |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Metalic |
| Material carcasă | Zamac |
| Material cap | Zamac |
| Mod de fixare | Prin carcasă |
| Mișcare cap de lucru | Rotativă |
| Tip operator | Revenire prin arc fără pârghie de lucru |
| Tip de apropiere | Apropiere laterală, 2 direcții |
| Tip și compoziție contact | 1 NÎ + 1 ND |
| Operare contact | Acțiune instantanee |
Complementar
| Conexiune electrică | Cleme cu șurub, capacitate de fixare: 1 x 0,34...2 x 1,5 mm² |
|---|---|
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru cuplaj cablu M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă izolație contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Da |
| Exactitate repetabilitate | 0,1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de lucru |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1, A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 anexa A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 anexa A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK06 conform IEC 62262 |
| Clasă protecție la șoc electric | Clasa I conform IEC 61140, clasa I conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3,2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 3,8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9,8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,194 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Numărul de unități în pachet 2 | 24 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4,881 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKD2101P16 |
| Unitate de măsura | Pce |





