Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XC2 J, palpator metalic la capăt, 1 C/O
797,00 Lei
658,68 Lei
în stoc
SKU
XC2JC161
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XC2 J, metal end plunger, 1 C/O
Principal
| Gamă de produse | OsiSense XC |
|---|---|
| Nume serie | Format special |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Aplicație specifică produs | Pentru aplicații severe |
| Denumire scurtă dispozitiv | XC2J |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap plunjer |
| Material | Metalic |
| Mișcare cap de comandă | Liniară |
| Tip operator | Plunjer metalic final |
| Actiune comutator | La final |
| Tip abordare | Abordare verticală, 1 direcție |
| Operare contact | Acțiune instantanee |
| Precizie repetare | 0,01 mm cu 1 milion de cicluri de funcționare |
Complementar
| Mod fixare | Prin corp |
|---|---|
| Conexiune electrică | Terminale cu șurub-clemă, capacitate fixare: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Intrare cablu | 1 intrare cu pretuș cablu integrat, diametru exterior cablu: 6-13,5 mm |
| Formă izolare contacte | Za |
| Deschidere pozitivă | Fără |
| Material contacte | Contacte placare argint |
| Desemnare cod contact | - |
| Rezistență între terminale | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3, 25 MOhm conform NF C 93-050 metoda A |
| Descriere terminale ISO nr.1 | (13-14-11-12)OF |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 25 gn pentru 18 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 10 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP657 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK08 |
| Clasă protecție șoc electric | Clasa I conform IEC 60536, clasa I conform NF C 20-030 |
| Certificări produs | CSA DEMKO NEMKO |
| Tratament protector | TC |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60337-1 IEC 60947-5-1 UL 508 VDE 0660-200 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4,7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7,2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 14,5 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Greutate pachet 1 | 0,58 KILOGRAM |
| Număr unități în pachet 2 | 7 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4,26 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XC2JC161 |
| Unitate de măsura | Pce |





