Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE773700 - Termostat inteligent Tuo Wi-Fi RF Nero, de perete, touch-screen, cu higrostat, 230 Vac
Termostatul inteligent VEMER Tuo Wi-Fi RF Nero (VE773700) este un termostat electronic de perete cu ecran tactil, Wi-Fi, cu funcție de higrostat, modul radio integrat și alimentare 230 Vac. Detectează variațiile de temperatură și optimizează automat climatul din locuință pentru confort și eficiență energetică.
Control inteligent la distanță: modulul Wi-Fi integrat permite gestionarea prin aplicația Clima Vemer (iOS și Android), prin asistenții vocali Amazon Alexa și Google Home, oferind reglarea temperaturii la distanță sau prin comenzi vocale.
Funcționare radio: modulul RF (433,92 MHz) activează și controlează sistemele de încălzire, răcire, dezumidificare și ventilație fără fir, prin actuatoare remote. Este disponibil și un releu integrat pentru instalare cablată.
Funcție de higrostat: monitorizează și reglează umiditatea camerei între limitele prestabilite, prevenind aerul prea uscat sau umiditatea excesivă.
- Afișaj LCD touch-screen cu iluminare multicoloră (48 de culori)
- Programare săptămânală cu rezoluție de 1 oră
- Moduri Vară/Iarnă; reglaj ON-OFF, proporțional sau tP
- Interval temperatură: 2 ÷ 50 °C; funcție antiîngheț
- Interval umiditate: 20% ÷ 90% RH
- Blocare tastatură cu parolă și funcție administrator (local lock)
- Ieșire releu: 5 A @ 250 Vac, schimbare contact
- Alimentare: 230 Vac, 50/60 Hz
- Grad de protecție: IP40 — Clasă ErP IV
- Dimensiuni: 130 x 85 x 28 mm — finisaj negru
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE773700 |
| Tip termostat | Smart/WiFi |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Aplicat (perete) |
| Programabil | Săptămânal |
| Tip alimentare | 230 V AC |
| Tensiune de alimentare | 230 Vac (-10% ÷ +10%) |
| Frecvența de alimentare | 50/60 Hz |
| Tipul de contact | Heat exchange (SPDT) |
| Curent alternativ | 5 A @ 250 Vac |
| Număr de ieșiri | 1 relay |
| Amplasare sondă | Internă |
| Histerezis | 0.1 ÷ 1 °C |
| Temperatura minimă | 2 °C |
| Temperatura maximă | 50 °C |
| Conectivitate | Cablat (fără), WiFi 2.4 GHz, RF 433 MHz |
| Asistent vocal | Alexa, Google Home |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | LCD backlit |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 0 ÷ 50 °C |
| Clasă ErP | IV |





