Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE771700 - Termostat programabil Tuo Nero, de perete, touchscreen, afișaj multicolor, citire umiditate
VEMER Tuo Nero VE771700 este un termostat programabil cu touch-screen, montat pe perete, cu programare săptămânală și alimentare 230 Vac, conceput să optimizeze climatul interior asigurând confort și eficiență energetică. Dispozitivul afișează și procentul de umiditate relativă ambientală.
Afișaj touch-screen multicolor
Display-ul LCD mare cu iluminare multicoloră conferă produsului un aspect elegant. Utilizatorul poate alege între 48 de culori diferite, iar iluminarea se poate schimba automat între roșu, verde și albastru, în funcție de diferența dintre temperatura măsurată și cea setată. Iluminarea poate fi temporizată zilnic cu setarea orelor de ON și OFF.
Economie de energie cu programare săptămânală
Datorită programării săptămânale cu rezoluție de 1 oră, termostatul permite programarea momentelor specifice pentru încălzire sau răcire, reducând risipa de energie atunci când nu sunteți acasă sau pe timpul nopții, pentru facturi mai mici și un impact redus asupra mediului.
Funcții avansate
- Blocare tastatură cu parolă – previne modificarea setărilor de către persoane neautorizate, utilă în spațiile publice
- Summer radiant safety – setează un prag de umiditate (presetat la 63% RH) pentru a preveni atingerea punctului de rouă în modul de răcire
- Antiîngheț, întârziere, temporizare și schimbare automată oră de vară/iarnă
- Reglare ON-OFF sau proporțională cu histerezis 0,1 ÷ 1 °C
Specificații tehnice
- Alimentare: 230 Vac (-15% / +15%), 50/60 Hz
- Rezervă de energie: 12 ore
- Interval de setare temperatură: 2 ÷ 50 °C
- Releu: 1 contact comutator, 5 A la 250 Vac
- Grad de protecție: IP40
- Clasă ErP IV
- Dimensiuni: 130 × 85 × 28 mm
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE771700 |
| Tip termostat | Programabil |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Aplicat (perete) |
| Programabil | Săptămânal |
| Tip alimentare | 230 V AC |
| Tensiune de alimentare | 230 Vac (-15% / +15%) |
| Frecvența de alimentare | 50 / 60 Hz |
| Tipul de contact | Heat exchange (changeover SPDT) |
| Curent alternativ | 5 A at 250 Vac |
| Număr de ieșiri | 1 |
| Amplasare sondă | Internă |
| Histerezis | 0.1 ÷ 1 °C |
| Temperatura minimă | 2 °C |
| Temperatura maximă | 50 °C |
| Conectivitate | Cablat (fără) |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | LCD backlit |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 0 to 50 °C |
| Timp rezervă | 12 hours |
| Clasă ErP | IV |





