Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE771600 - Termostat programabil Tuo Bianco, de perete, touchscreen, afișaj multicolor, citire umiditate
Termostat programabil de perete cu touchscreen, programare săptămânală și alimentare 230 Vac. Dispozitivul afișează și procentul de umiditate ambientală.
Afișaj touchscreen multicolor
Afișajul LCD de dimensiuni mari beneficiază de iluminare multicoloră, care conferă produsului un aspect elegant și rafinat. Culoarea poate fi aleasă de utilizator dintre 48 de opțiuni diferite sau se poate schimba automat în funcție de diferența dintre temperatura măsurată și temperatura setată:
- ROȘU: când temperatura din încăpere este mai mare decât temperatura setată;
- VERDE: când temperatura din încăpere este apropiată de temperatura setată;
- ALBASTRU: când temperatura din încăpere este mai mică decât temperatura setată.
De asemenea, puteți seta iluminarea să se aprindă la ore programate, selectând orele de pornire (ON) și oprire (OFF).
Economie de energie
Datorită programării săptămânale, puteți programa intervale specifice pentru încălzire sau răcire, reducând risipa de energie atunci când nu sunteți acasă sau pe timpul nopții.
Blocare taste
Funcția de blocare taste cu parolă este utilă, de exemplu, pentru instalări în locuri publice, împiedicând persoanele neautorizate să modifice setările.
Siguranță radiantă vară
Această funcție permite setarea unui prag de umiditate relativă pentru a preveni riscul atingerii punctului de rouă atunci când termostatul funcționează în mod automat sau manual în regim de vară (aer condiționat). Când umiditatea măsurată depășește pragul setat (presetat la 63 % UR), aparatul de aer condiționat este oprit — chiar dacă temperatura măsurată este peste temperatura setată.
Versiune smart disponibilă
Pentru maximă flexibilitate în programare sau modificarea setărilor chiar și atunci când nu sunteți acasă, VEMER recomandă Tuo Wi-Fi Bianco — versiunea cu control smart de la distanță.
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE771600 |
| Tip termostat | Programabil |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Aplicat (perete) |
| Programabil | Săptămânal |
| Tip alimentare | 230 V AC |
| Tensiune de alimentare | 230 Vac (-15% / +15%) |
| Frecvența de alimentare | 50 / 60 Hz |
| Tipul de contact | Heat exchange (changeover SPDT) |
| Curent alternativ | 5 A at 250 Vac |
| Număr de ieșiri | 1 |
| Amplasare sondă | Internă |
| Histerezis | 0.1 - 1 °C |
| Temperatura minimă | 2 °C |
| Temperatura maximă | 50 °C |
| Conectivitate | Cablat (fără) |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | LCD backlit (multicolor — 48 colours or temperature-based) |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 0 to 50 °C |
| Timp rezervă | 12 hours (power reserve) |
| Clasă ErP | IV |





