Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE795800 - Termostat programabil Tuo 4G Bianco cu modul celular 4G/LTE, de perete, control la distanță
VEMER Tuo 4G Bianco este un termostat inteligent electronic de perete cu modul 4G-LTE integrat. Oferă programare săptămânală, alimentare 230 Vac și permite afișarea valorii umidității măsurate.
Datorită modulului 4G-LTE integrat, termostatul poate fi gestionat de la distanță prin aplicația Clima Vemer (iOS și Android), fără a fi nevoie de o conexiune Wi-Fi fixă. Configurarea se face în doar doi pași simpli, iar modificările făcute din aplicație sunt aplicate imediat dispozitivului.
Tuo 4G este ideal pentru case de vacanță, permițând reglarea temperaturii înainte de sosire. În caz de pană de curent, dispozitivul trimite alerte către aplicație, ținându-vă informat în orice moment. Include o baterie de rezervă AAA NiMH reîncărcabilă.
Caracteristici principale:
- Termostat inteligent de perete
- Programare săptămânală cu rezoluție de 1 oră
- Display touch screen cu LCD retroiluminat multicolor (48 nuanțe selectabile)
- Alimentare: 230 Vac, 50/60 Hz
- Interval de reglare temperatură: 2 ÷ 50 °C + antiîngheț
- Reglare ON-OFF sau proporțională, histerezis 0,1 ÷ 1 °C
- Moduri Vară/Iarnă (încălzire + răcire)
- Afișare umiditate (rezoluție 0,1% RH)
- Compatibil cu Google Home și Amazon Alexa
- Funcții blocare tastatură cu parolă, temporizare, întârziere și blocare operare locală
- Ieșire releu 5 A la 250 Vac
- Grad de protecție IP40, clasa ErP IV
- Dimensiuni: 130 x 85 x 28 mm
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE795800 |
| Tip termostat | Programabil |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Aplicat (perete) |
| Programabil | Săptămânal |
| Tip alimentare | 230 V AC |
| Tensiune de alimentare | 230 Vac (-15% ÷ +10%) |
| Frecvența de alimentare | 50/60 Hz |
| Tipul de contact | Heat exchange relay |
| Curent alternativ | 5 A at 250 Vac |
| Număr de ieșiri | 1 |
| Amplasare sondă | Internă |
| Histerezis | 0.1 ÷ 1 °C |
| Temperatura minimă | 2 °C |
| Temperatura maximă | 50 °C |
| Conectivitate | Cablat (fără) |
| Asistent vocal | Alexa, Google Home |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | LCD backlit |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 0 ÷ 50 °C |
| Timp rezervă | Rechargeable AAA NiMH 1.2 V backup battery |
| Clasă ErP | IV |





