Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE479200 - Termostat programabil Mithos H Nero cu higrostat, montaj pe perete, săptămânal, alimentare cu baterie
456,00 Lei
376,86 Lei
în stoc
SKU
VEVE479200
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Termostat programabil VEMER Mithos H Nero pentru montaj pe perete, cu higrostat integrat. Programare săptămânală, două ieșiri pe releu pentru temperatură și umiditate, LCD, alimentare cu baterie, IP40.
VEMER Mithos H Nero (VE479200) este un termostat programabil pentru montaj pe perete, cu higrostat integrat, conceput pentru a controla simultan temperatura și umiditatea camerei prin două ieșiri independente pe releu.
Cu programare săptămânală la rezoluție de 1 oră, optimizează consumul de energie pentru încălzire sau răcire, reducând risipa și menținând confortul. Tastatura ascunsă sub clapetă oferă dispozitivului un aspect minimalist și elegant, în finisaj negru.
- Funcție dublă: termostat + higrostat cu două ieșiri independente pe releu
- Programare săptămânală cu rezoluție de 1 oră
- Interval umiditate: OFF, 30% ÷ 90% RH
- Interval temperatură: 0 ÷ 50 °C, precizie 0,5 °C
- Reglare: ON-OFF sau proporțională, histerezis 0,1 ÷ 1 °C
- Moduri Vară/Iarnă, antiîngheț, control manual
- Blocare tastatură cu parolă pentru instalări în locuri publice
- Comutare automată oră de vară, funcții de temporizare și întârziere
- Afișaj LCD, alimentare cu baterie (1× AA 1,5 V alcalină)
- Capacitate releu: 5 A @ 250 Vac
- Protecție: IP40 — clasă ErP IV
- Dimensiuni: 132 × 95 × 36 mm
Scrieti propria recenzie
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE479200 |
| Tip termostat | Programabil |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Aplicat (perete) |
| Programabil | Săptămânal |
| Tip alimentare | Baterii AA |
| Tensiune de alimentare | 1.5 V (1× AA alkaline battery) |
| Tipul de contact | Relay |
| Curent alternativ | 5 A @ 250 Vac |
| Număr de ieșiri | 2 (temperature + humidity) |
| Amplasare sondă | Internă |
| Histerezis | 0.1 ÷ 1 °C / 5% ÷ 20% RH |
| Temperatura minimă | 0 °C |
| Temperatura maximă | 50 °C |
| Conectivitate | Cablat (fără) |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | LCD |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 0 ÷ 50 °C |
| Timp rezervă | 1 minute |
| Clasă ErP | IV |





