Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE478400 - Termostat programabil Mithos H Bianco cu higrostat, montaj pe perete, programare săptămânală, alimentare cu baterie
VEMER Mithos H Bianco (VE478400) este un termostat programabil cu montaj pe perete, cu higrostat integrat, conceput pentru controlul simultan al temperaturii și umidității din încăpere, datorită celor două ieșiri relee independente.
Cu programare săptămânală și alimentare cu baterie, optimizează automat climatul din locuință, asigurând confort și eficiență energetică. Higrostatul integrat monitorizează și reglează umiditatea pentru a o menține în limitele prestabilite, prevenind disconfortul respirator cauzat de aerul prea uscat și apariția mucegaiului din cauza umidității excesive.
- Tastatură ascunsă sub clapetă pentru un aspect minimalist și elegant
- Programare săptămânală cu rezoluție de 1 oră pentru optimizarea consumului energetic
- Blocare tastatură cu parolă — ideală pentru instalări în spații publice
- 3 temperaturi setabile + antiîngheț + mod manual
- Interval setare umiditate OFF, 30% ÷ 90% RH
- Reglare ON-OFF sau proporțională
- Moduri de funcționare Vară / Iarnă
- Trecere automată între ora de vară și ora de iarnă
- Afișaj LCD cu valorile de temperatură și umiditate
Alimentare: 1 × baterie alcalină AA, 1,5 V (nereîncărcabilă)
Capacitate releu: 5 A la 250 Vac
Temperatură de funcționare: 0 ÷ 50 °C
Grad de protecție: IP40
Dimensiuni: 95 × 132 × 36 mm
Clasă ErP: IV
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE478400 |
| Tip termostat | Programabil |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Aplicat (perete) |
| Programabil | Săptămânal |
| Tip alimentare | Baterii AA |
| Tensiune de alimentare | 1.5 V (1 × AA alkaline battery) |
| Tipul de contact | Relay |
| Curent alternativ | 5 A at 250 Vac |
| Număr de ieșiri | 2 |
| Amplasare sondă | Internă |
| Histerezis | 0.1 ÷ 1 °C / 5% ÷ 20% RH |
| Temperatura minimă | 0 °C |
| Temperatura maximă | 50 °C |
| Conectivitate | Cablat (fără) |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | LCD |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 0 ÷ 50 °C |
| Timp rezervă | 1 minute |
| Clasă ErP | IV |





