Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE307500 - Termostat mecanic de imersie TIMM-R cap cu capilar
169,00 Lei
139,67 Lei
în stoc
SKU
VEVE307500
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Termostat mecanic de imersie cu expansiune lichidă și tub capilar extern, 30-90°C, pentru cazane, pompe și echipamente de încălzire.
VEMER TIMM-R cap este un termostat mecanic de imersie cu expansiune lichidă în tubul capilar extern. Este deosebit de potrivit pentru utilizarea cu cazane, pompe și echipamente de încălzire în aplicații industriale și HVAC.
Funcționarea este simplă și intuitivă datorită butonului rotativ utilizat pentru setarea temperaturii dorite.
- Interval de setare a temperaturii: 30 ÷ 90 °C (± 3 °C)
- Diferențial/histerezis: 4 °C (± 2 °C)
- Temperatura maximă a capului: 80 °C
- Temperatura maximă a bulbului: 110 °C
- Presiunea maximă a tecii: 10 bar
- Capacitate releu la 250 Vac: 16 (5) A
- Clasa de izolație I, grad de protecție IP40
- Presetupă M20 x 1.5
- Dimensiuni: 115 x 43 x 60 mm
Scrieti propria recenzie
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE307500 |
| Tip termostat | Mecanic |
| Aplicatie | Industrial/HVAC |
| Mod funcționare | Doar încălzire |
| Montaj | Pe cablu |
| Programabil | Neprogramabil |
| Tensiune de alimentare | 250 Vac |
| Curent alternativ | 16 (5) A |
| Număr de ieșiri | 1 |
| Amplasare sondă | Externă |
| Histerezis | 4 (± 2) °C |
| Temperatura minimă | 30 °C |
| Temperatura maximă | 90 °C |
| Conectivitate | Cablat (fără) |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 30 ÷ 90 °C |





