Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE729000 - Termostat electronic Klima LCD, de perete, alimentat cu baterii, afișaj LCD
Termostat electronic de perete cu afișaj LCD și alimentare cu baterii. Klima LCD este un dispozitiv simplu și fiabil pentru controlul de bază al temperaturii din încăpere.
Afișaj și tastatură ușor de utilizat
Tastatura este formată din două taste în relief, iar afișajul indică temperatura curentă, ceea ce face produsul foarte ușor de utilizat.
Intrare digitală configurabilă
Intrarea digitală este configurabilă și permite conectarea unei sonde externe de temperatură X.Temp (cod VN883500) sau a unui dispozitiv care poate reduce valoarea setată cu 3 °C.
Blocare taste
Funcția de blocare taste cu parolă este utilă, de exemplu, pentru instalațiile din locuri publice, împiedicând persoanele neautorizate să modifice setările.
Autonomie îndelungată a bateriei
Alimentat cu 2 baterii alcaline AAA (1,5 V, nereîncărcabile), cu o autonomie de până la 12 luni.
Alternativă cu alimentare la rețea
VEMER oferă și termostatul Klima LCD 230 cu alimentare la rețea de 230 Vac, pentru instalațiile în care alimentarea cu baterii nu este preferată.
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE729000 |
| Tip termostat | Electronic |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Aplicat (perete) |
| Programabil | Neprogramabil |
| Tip alimentare | Baterii AAA |
| Tensiune de alimentare | 2 × AAA 1.5 V (alkaline) |
| Tipul de contact | Heat exchange (changeover SPDT) |
| Curent alternativ | 5 A at 250 Vac |
| Număr de ieșiri | 1 |
| Amplasare sondă | Internă + externă |
| Histerezis | 0.1 - 1 °C |
| Temperatura minimă | 2 °C |
| Temperatura maximă | 50 °C |
| Conectivitate | Cablat (fără) |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | LCD |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 0 to 50 °C |
| Clasă ErP | IV |





