Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE016200 - Termostat programabil Evo DIN, montaj pe șină DIN, 230 Vac, sondă externă NTC
Termostat programabil cu programare săptămânală, pentru instalare pe șină DIN în tablouri electrice, cu alimentare 230 Vac. Temperatura ambientală este măsurată printr-o sondă externă de perete (inclusă), care poate fi amplasată la o distanță de până la 40 de metri de dispozitiv.
Montaj și compatibilitate
Dispozitivul dispune de o intrare dedicată pentru sonda de temperatură de perete inclusă în pachet. De asemenea, este posibilă conectarea sondei X.Temp, disponibilă separat.
Economie de energie cu programare săptămânală
Datorită programării săptămânale, poți seta intervale orare specifice pentru încălzire sau răcire, reducând consumul inutil de energie atunci când nu ești acasă sau pe timpul nopții — ceea ce se traduce prin facturi mai mici și un impact redus asupra mediului.
Funcții speciale
- Funcția de blocare taste cu parolă, utilă pentru instalări în spații publice, împiedică persoanele neautorizate să modifice setările.
- Intrarea digitală permite conectarea unui combinator telefonic pentru pornire/oprire la distanță.
Rezervă de energie
Rezerva internă de energie de 24 de ore păstrează setările și ceasul în cazul întreruperilor de curent.
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE016200 |
| Tip termostat | Programabil |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | DIN rail |
| Programabil | Săptămânal |
| Tip alimentare | 230 V AC |
| Tensiune de alimentare | 230 Vac (-15% / +10%), 2.5 VA |
| Frecvența de alimentare | 50 / 60 Hz |
| Tipul de contact | NO (normally open) |
| Curent alternativ | 8 A at 250 Vac |
| Număr de ieșiri | 1 |
| Amplasare sondă | Externă |
| Histerezis | 0.1 - 1 °C |
| Temperatura minimă | 2 °C |
| Temperatura maximă | 35 °C |
| Conectivitate | Cablat (fără) |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | LCD |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP20 |
| Temperatura de Operare | 0 to 50 °C |
| Numărul de module | 4 (72 mm) |
| Timp rezervă | 24 hours (power reserve) |
| Clasă ErP | IV |





