Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE485900 - Termostat programabil Chronos RF Nero, de perete, actuator RF 433 MHz la distanță
Termostatul VEMER Chronos RF Nero (VE485900) este un termostat wireless pentru montaj pe perete, cu modul radio 433,92 MHz, conceput pentru a controla sistemele de încălzire și răcire prin intermediul actuatoarelor la distanță Vemer, fără cablare între termostat și sarcină.
Afișajul mare LCD cu iluminare albastră și tastatura touch-screen cu patru pictograme conferă produsului un aspect elegant și modern. Programarea săptămânală cu rezoluție de 1 oră permite optimizarea consumului de energie și reducerea cheltuielilor când nu sunteți acasă sau pe timpul nopții.
- Alimentare: 2 x baterii AAA alcaline, 1,5 V (nereîncărcabile)
- Programare: săptămânală, rezoluție 1 oră
- Temperaturi setabile: 3 niveluri + antiîngheț + manual
- Interval setare temperatură: 2 ÷ 50 °C; antiîngheț OFF, 1 ÷ 50 °C
- Tip reglare: ON-OFF, proporțional sau tP (pentru valve ThermoPro RF)
- Diferențial/Histerezis: 0,1 ÷ 1 °C
- Moduri: Vară / Iarnă
- Frecvență radio: 433,92 MHz, putere maximă -10 dBm
- Afișaj: LCD cu iluminare albastră, touch-screen
- Ieșire releu: 5 A la 250 Vac (prin actuator la distanță)
- Temperatură de funcționare: 0 ÷ 50 °C
- Grad de protecție: IP40
- Clasă ErP: IV
- Dimensiuni: 125 x 85 x 26 mm
- Actuatoare compatibile: RX.16A, RX1-8A, RX4-8A, RX7-5A, RX1-8A P
Funcții suplimentare includ blocare tastatură cu parolă, comutare automată oră de vară/iarnă, funcții de temporizare și întârziere, fiind ideal atât pentru instalații rezidențiale, cât și pentru spații publice.
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE485900 |
| Tip termostat | Programabil |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Aplicat (perete) |
| Programabil | Săptămânal |
| Tip alimentare | Baterii AAA |
| Tensiune de alimentare | 2 x AAA 1.5 V alkaline batteries |
| Tipul de contact | Relay (via remote actuator) |
| Curent alternativ | 5 A at 250 Vac (via remote actuator) |
| Număr de ieșiri | 1 (via RF actuator) |
| Amplasare sondă | Internă |
| Histerezis | 0.1 ÷ 1 °C |
| Temperatura minimă | 2 °C |
| Temperatura maximă | 50 °C |
| Conectivitate | RF 433 MHz |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | LCD backlit |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 0 ÷ 50 °C |
| Clasă ErP | IV |





