Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE484200 - Termostat programabil Chronos RF Bianco, de perete, actuator RF 433 MHz la distanță
394,00 Lei
325,62 Lei
în stoc
SKU
VEVE484200
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Termostat inteligent wireless VEMER Chronos RF Bianco cu modul RF 433 MHz, programare săptămânală, tastatură touch-screen, afișaj LCD cu iluminare albastră și funcționare pe baterii pentru control climatic flexibil.
VEMER Chronos RF Bianco (VE484200) este un termostat inteligent touch-screen pentru montaj pe perete, cu modul de radiofrecvență 433,92 MHz încorporat și programare săptămânală. Combinat cu actuatoarele la distanță VEMER, permite controlul wireless al sistemelor de încălzire și răcire, fără cablaje suplimentare.
Caracteristici principale:
- Control wireless RF 433,92 MHz al actuatoarelor la distanță (RX.16A, RX1-8A, RX4-8A, RX7-5A, RX1-8A P)
- Programare săptămânală cu rezoluție de 1 oră
- Tastatură touch-screen cu patru pictograme
- Afișaj LCD mare cu iluminare albastră
- 3 temperaturi setabile + antiîngheț + mod manual
- Tipuri de reglare: ON-OFF, proporțional sau tP (pentru valvele ThermoPro RF)
- Moduri de funcționare Vară/Iarnă
- Blocare tastatură cu parolă
- Schimbare automată ora de vară/iarnă
- Alimentare cu 2 baterii AAA alcaline (1,5 V)
- Ieșire releu 5 A la 250 Vac
- Grad de protecție IP40, clasă ErP IV
Specificații tehnice:
- Interval de setare temperatură: 2 ÷ 50 °C
- Interval de măsurare: 0 ÷ +50 °C, precizie 0,5 °C, rezoluție 0,1 °C
- Diferențial/Histerezis: 0,1 ÷ 1 °C
- Dimensiuni: 125 x 85 x 26 mm
Scrieti propria recenzie
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE484200 |
| Tip termostat | Programabil |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Aplicat (perete) |
| Programabil | Săptămânal |
| Tip alimentare | Baterii AAA |
| Tensiune de alimentare | 2 x AAA 1.5 V alkaline batteries |
| Tipul de contact | Relay |
| Curent alternativ | 5 A at 250 Vac |
| Număr de ieșiri | 1 |
| Amplasare sondă | Internă |
| Histerezis | 0.1 ÷ 1 °C |
| Temperatura minimă | 2 °C |
| Temperatura maximă | 50 °C |
| Conectivitate | RF 433 MHz |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | LCD backlit |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 0 ÷ 50 °C |
| Clasă ErP | IV |





