Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE451100 - Termostat programabil Chronos Bianco, de perete, touchscreen, alimentat cu baterii
Termostat programabil digital de perete cu touchscreen, programare săptămânală și funcționare cu baterii. Chronos Bianco combină un design elegant și subțire cu un control intuitiv prin tastatura tactilă pe un afișaj LCD iluminat de mari dimensiuni.
Afișaj touchscreen
Afișajul mare cu iluminare albastră și tastatura tactilă — patru pictograme situate în partea inferioară a ecranului — conferă produsului un aspect modern și elegant.
Economisire de energie cu programare săptămânală
Datorită programării săptămânale, puteți seta intervale orare specifice pentru încălzire sau răcire, reducând consumul inutil de energie atunci când nu sunteți acasă sau pe timpul nopții — ceea ce se traduce prin facturi mai mici și un impact redus asupra mediului.
Intrare digitală configurabilă
Intrarea digitală este configurabilă și permite conectarea unei sonde externe de temperatură sau a unui combinator telefonic pentru pornirea și oprirea de la distanță.
Blocare taste
Funcția de blocare taste cu parolă este utilă, de exemplu, pentru instalări în spații publice, împiedicând persoanele neautorizate să modifice setările.
Compatibilitate
VEMER oferă, de asemenea, "Set Chronos RF Bianco", format din termostatul inteligent împreună cu actuatorul de la distanță RX.16A.
Autonomie îndelungată a bateriei
Alimentat cu 2 baterii alcaline AAA (1,5 V, nereîncărcabile), cu o autonomie de până la 12 luni și o rezervă de energie de 1 minut pentru păstrarea setărilor în timpul înlocuirii bateriilor.
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE451100 |
| Tip termostat | Programabil |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Aplicat (perete) |
| Programabil | Săptămânal |
| Tip alimentare | Baterii AAA |
| Tensiune de alimentare | 2 × AAA 1.5 V (alkaline) |
| Tipul de contact | Heat exchange (changeover SPDT) |
| Curent alternativ | 5 A at 250 Vac |
| Număr de ieșiri | 1 |
| Amplasare sondă | Internă + externă |
| Histerezis | 0.1 - 1 °C |
| Temperatura minimă | 2 °C |
| Temperatura maximă | 50 °C |
| Conectivitate | Cablat (fără) |
| Asistent vocal | Niciunul |
| Protocol comunicare | Niciunul |
| Tip afisaj | LCD backlit (blue) |
| Grad de protecție IP (IEC 60529) | IP40 |
| Temperatura de Operare | 0 to 50 °C |
| Timp rezervă | 1 minute (during battery replacement) |
| Clasă ErP | IV |





