Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
VEMER - VE780200 - Termostat smart Asso Wi-Fi, încastrat, 2 module, 230 Vac
Termostat smart Wi-Fi încastrat, cu programare săptămânală și alimentare 230 Vac, complet controlabil prin aplicație. Datorită dimensiunilor compacte de doar două module, Asso Wi-Fi se integrează perfect în perete.
Control inteligent de la distanță
Termostatul Asso Wi-Fi poate fi gestionat în mod inteligent prin:
- aplicația "Clima Vemer" pentru smartphone-uri și tablete iOS și Android;
- asistentul vocal Amazon Alexa;
- asistentul vocal Google Home.
Astfel, poți regla temperatura de la distanță sau prin comenzi vocale, pentru a-ți face locuința confortabilă chiar înainte de a ajunge acasă.
Stil și design
Afișajul dispune de o iluminare LED elegantă, disponibilă în două culori: alb pentru afișarea temperaturii și roșu pentru indicarea stării instalației.
Optimizarea consumului de energie
Datorită programării săptămânale, poți seta programe specifice pentru încălzire sau răcire, reducând risipa de energie atunci când ești plecat de acasă sau pe timpul nopții — ceea ce se traduce prin facturi mai mici și un impact redus asupra mediului.
Instalare și compatibilitate
Termostatul poate fi adaptat la ramele principalelor serii rezidențiale folosind cadrele de montaj incluse. Cu adaptorul TMG 2M (vândut separat) se adaptează la linia BTicino Matix GO. Cu un kit dedicat (vândut separat) se adaptează la linia BTicino Living Now.
Configurare Wi-Fi
Routerul Wi-Fi trebuie să aibă activată banda de frecvență 2.4 GHz, cu securitate setată pe WPA/WPA2 sau WPA2.
| Producator | VEMER |
|---|---|
| Cod producător | VE780200 |
| Tip termostat | Smart/WiFi |
| Aplicatie | Cameră |
| Mod funcționare | Încălzire + răcire |
| Montaj | Încastrat (doză) |
| Programabil | Săptămânal |
| Tip alimentare | 230 V AC |
| Tensiune de alimentare | 230 Vac (-10% / +10%) |
| Frecvența de alimentare | 50 / 60 Hz |
| Tipul de contact | NO (normally open) |
| Număr de ieșiri | 1 |
| Amplasare sondă | Internă |
| Histerezis | 0.1 - 1 °C |
| Temperatura minimă | 2 °C |
| Temperatura maximă | 50 °C |
| Conectivitate | WiFi 2.4 GHz |
| Asistent vocal | Alexa, Google Home |
| Tip afisaj | LED |
| Temperatura de Operare | 0 to 50 °C |
| Numărul de module | 2 |





