Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
SCHNEIDER Electric - Priză fixă aparentă 16A 2P+PE 220VAC IP44
43,00 Lei
35,54 Lei
în stoc
SKU
PKF16W423
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Scrieti propria recenzie
| Producator | SCHNEIDER Electric |
|---|---|
| Cod producător | PKF16W423 |
| Gama | PratiKa |
| Tipul de produs sau componentă | Priza |
| Plug, socket category | Low voltage |
| Standard priza | Industrial |
| [In] curent nominal | 16 A |
| Frecvența rețelei | 50/60 Hz |
| Forma fisa, priza, carcasa | Angled |
| Voltage colour | Blue |
| Conexiuni - borne | Captive screws |
| Sectiune cablu | 1…4 mm² |
| Plug, socket material | Carcasa self-extinguishing engineering polymer |
| Temperatura ambiantă pentru utilizare | 35 °C 86400 s ) |
| Greutate | 0,2 kg |
| Tip de rețea | C.a. |
| Descrierea polilor | 2P + E |
| Tensiune opționala nominala | 200...250 V |
| Prindere la sol în sensul acelor de ceasornic | 6 h |
| Diametrul exterior al cablului | 21 mm |
| Standarde | IEC 60309-2IEC 60309-1 |
| Rezistenta la foc | 750 °C conformitate cu IEC 60695-2-1 |
| Umiditate relativă | 50 % la 40 °C70 % la 30 °C90 % la 20 °C |





